CZ | EN
Služby Pupečníková krev

Pupečníková krev

 

Po narození dítěte lze z malého množství pupečníkové krve (bezbolestně) stanovit mnoho důležitých zdravotních parametrů: stupeň zralosti imunity, imunodeficit, riziko alergie, riziko autoimunity.

Znalost těchto údajů je klíčová pro prevenci nemocnosti, alergie a pro stanovení rizika rozvoje autoimunity. Na základě imunologického vyšetření je v případě potřeby možné i nastavit individuální očkovací plán.

V rámci vyšetření pupečníkové krve standardně stanovujeme:

  • kvalitu a množství zárodečných buněk (krvetvorba, imunita, regenerace)
  • aktuální stav imunity (nezralost a porucha imunity)
  • alergickou IgE konstituci (riziko propuknutí alergie, stanovení alergenního profilu)
  • HLA konfiguraci (riziko autoimunity, riziko alergické konstituce, proti-infekční a proti-nádorová imunita)
  • mitochondriální haploskupinu (zdravotní rizika, genealogie)
  • lze rozšířit o haploskupinu Y (zdravotní rizika, genealogie)
  • lze rozšířit o individuální genetické testy

Více podrobností o vyšetření pupečníkové krve najdete na stránkách www.zdravykojenec.cz

 

 

ZDRAVÝ KOJENEC – zdravý vstup do života

Po narození dítěte lze z malého množství pupečníkové krve bezbolestně stanovit důležité zdravotní údaje: biochemické, genetické, imunologické a mikrobiologické. Znalost těchto údajů je klíčová pro prevenci nemocnosti.

Projekt Zdravý kojenec je rozdělený na čtyři sekce: 1) genetika, 2) imunita, 3) očkování a 4) kojení.

1) Nedávné pokroky v genetice umožňují daleko hlubší analýzu vrozených dispozic každého nově narozeného miminka. Stanovením rizikových genů lze v mnoha případech zabránit nebo alespoň oddálit propuknutí nemoci. Popřípadě můžeme zjistit, že náš potomek rizikové geny nezdědil a zvažovaná preventivní opatření (včetně strachu z nemoci) nejsou nutná.

2) V sekci imunita se věnujeme podrobnému vyšetření imunity kojence. Z pupečníkové krve lze stanovit stupeň zralosti imunity, imunodeficit, riziko alergie a riziko autoimunity. Znalost těchto údajů je klíčová pro prevenci nemocnosti, alergie a pro stanovení rizika rozvoje autoimunity. Na základě imunologického vyšetření je v případě potřeby možné i nastavit individuální očkovací plán.

3) V kapitole očkování se věnujeme očkovacím látkám, imunitě a spojeným rizikům. Podrobné vyšetření nám umožňuje vytipovat jedince, pro které je nevhodné standardizované očkovací schéma. Individuální očkovací plán předejde možným zdravotním komplikacím.

4) Sekce kojení se věnuje komplexním vlastnostem mateřského mléka. Mateřské mléko má mnoho biologických funkcí: je důležitým zdrojem výživy, aktivně a pasivně formuje imunitu novorozence a podílí se na formování střevního mikrobiálního systému, jenž je pro vyvážené fungování imunity dítěte klíčový. Na základě podrobné analýzy je možné odhalit nedostatky, které lze napravit a zlepšit tak zdravotní kondici miminka.

Kontaktujte nás

 Iva Vepřeková,
recepční

+420 270 003 562 / 564
iva.veprekova(at)mc-praha.cz

Denisa Burdychová, specialistka péče o klienty

+420 270 003 562 / 564
denisa.burdychova(at)mc-praha.cz

Kontaktní formulář