Novinky / Zdravý kojenec

Zdravý kojenec

 

Po narození dítěte lze z malého množství pupečníkové krve bezbolestně stanovit důležité zdravotní údaje: biochemické, genetické, imunologické a mikrobiologické. Znalost těchto údajů je klíčová pro prevenci nemocnosti.

Projekt Zdravý kojenec je rozdělený na čtyři sekce:

Genetika

Nedávné pokroky v genetice umožňují daleko hlubší analýzu vrozených dispozic každého nově narozeného miminka. Stanovením rizikových genů lze v mnoha případech zabránit nebo alespoň oddálit propuknutí nemoci. Popřípadě můžeme zjistit, že náš potomek rizikové geny nezdědil a zvažovaná preventivní opatření (včetně strachu z nemoci) nejsou nutná.

Imunita

V sekci imunita se věnujeme podrobnému vyšetření imunity kojence. Z pupečníkové krve lze stanovit stupeň zralosti imunity, imunodeficit, riziko alergie a riziko autoimunity. Znalost těchto údajů je klíčová pro prevenci nemocnosti, alergie a pro stanovení rizika rozvoje autoimunity. Na základě imunologického vyšetření je v případě potřeby možné i nastavit individuální očkovací plán.

Očkování

V kapitole očkování se věnujeme očkovacím látkám, imunitě a spojeným rizikům. Podrobné vyšetření nám umožňuje vytipovat jedince, pro které je nevhodné standardizované očkovací schéma. Individuální očkovací plán předejde možným zdravotním komplikacím.

Kojení

Sekce kojení se věnuje komplexním vlastnostem mateřského mléka. Mateřské mléko má mnoho biologických funkcí: je důležitým zdrojem výživy, aktivně a pasivně formuje imunitu novorozence a podílí se na formování střevního mikrobiálního systému, jenž je pro vyvážené fungování imunity dítěte klíčový. Na základě podrobné analýzy je možné odhalit nedostatky, které lze napravit a zlepšit tak zdravotní kondici miminka.

Osobní konzultace si můžete rezervovat zde.

Laboratorní vyšetření si můžete objednat zde.


Výživa

„Výživa je úžasný, rychle se vyvíjející obor, ve kterém je třeba se neustále vzdělávat a zdokonalovat. To, že si vhodnou stravou můžeme udržet a často i získat zpět své zdraví, mě neustále fascinuje.“

Ing. Silvia Illýová

Absolventka inženýrského studijního programu Lidská výživa na SPU Nitra, který kromě problematiky fungování lidského těla a racionální výživy zahrnuje i témata z oblasti hospodářského chovu, rostlinné výroby a potravinářských technologií.

Výživová doporučení najdete zde.

Více informací naleznete na webových stránkách www.zdravykojenec.cz

Dotazy, podněty, nabízíme spolupráci nadšeným lékařům i badatelům.
Napište nám: info@zdravykojenec.cz

 


kontaktujte nás


Medicínské centrum Praha s.r.o.
Mezi Vodami 205/29
143 00 Praha 4
IČ: 25032119, DIČ: CZ25032119
č. ú.: 1966496379/0800

Tel.: +420 270 003 562
Fax: +420 225 152 036
info@mc-praha.cz


Recepce
Iva Vepřeková
Tel.: +420 270 003 562 / 564
iva.veprekova@mc-praha.cz

Sekretariát
Adéla Vojvodová
Tel.: +420 270 003 589
adela.vojvodova@mc-praha.cz

Hlavní sestra
Bc. Petra Jirků
petra.jirku@mc-praha.cz

Vedoucí lékař
MUDr. Radek Klubal
klubal@mc-praha.cz


kontaktní formulář

  Iva Vepřeková

  recepce


  +420 270 003 562
  +420 270 003 564
  +420 246 028 543
  iva.veprekova@mc-praha.cz


  Bc. Lucie Maiwaldová

  office manager
  Přihlásit se k odběru newsletteru  Loading