Uložení kmenových buněk

Uložení kmenových buněk

Nadčasovým preventivním nástrojem je včasné uložení vlastních kmenových buněk. Nové technologie a pokroky ve vědě umožňují bezbolestný odběr hematopoetických a mezenchymálních kmenových buněk.

Význam preventivního uložení zárodečných buněk roste s rostoucí hrozbou radiace, chemického zamoření apod. Uložené buňky jsou chráněné před nežádoucími vlivy, kterým jsme v každodenním přirozeném životě vystaveni.

Uložené buňky mají zpomalený metabolismus, proto stárnou pomaleji. Mohou tak v budoucnu pomoci v rámci zpomalení degenerativních změn spojených s opotřebením a stárnutím organismu.

Věkem slábne náš imunitní systém, preventivním uchováním neoslabených a nepoškozených hematopoetických (krvetvorných) buněk, můžeme zpomalit stárnutí imunity nebo dokonce obnovit poškozenou imunitu (nemoci, toxické látky, radiace, infekce (např. HIV).

Preventivní uložení mladých a neoslabených hematopoetických kmenových buněk může významně usnadnit rekonvalescenci imunity a organismu po onkologické léčbě (chemoterapie, radioterapie apod.).

Preventivní uložení a ochrana vlastních kmenových buněk má nejen zdravotní ale i výrazný ekonomický přínos. Využití vlastních buněk k léčbě je spojeno s větší šancí na skutečné vyléčení.

Velmi zajímavou problematikou je tzv. mikrobiom. Odborná, dnes i laická veřejnost, si je velmi dobře vědoma zásadního zdravotního významu střevní mikrobioty. Celosvětově se budují „banky“ pro preventivní uložení vlastního střevního mikrobiomu, i tento trend odpovídá naší filozofii.


Pupečníková krev

Pupečníková krev se nachází v placentě a pupeční šňůře novorozenců a je jedinečným zdrojem hematopoetických kmenových buněk. Jedná se o zárodečné buňky, ze kterých se formují červené krvinky, krevní destičky a buňky imunitního systému. Věkem koncentrace těchto buněk významně klesá, tímto se snižuje regenerační […]
Periferní krev

Kmenové buňky jsou vzácnou složkou naší krve. Tzv. hematopoetické kmenové buňky jsou zárodečným zdrojem červených a bílých krvinek. Červené krvinky distribuují kyslík, bílé jsou základem našeho imunitního systému. Hematopoetické kmenové buňky tak zajišťují životně důležité funkce […]
Spermie

V rámci projektu reprodukční medicíny připravujeme možnost preventivního uložení spermií. Uložené spermie se nemusí v budoucnu využívat jen pro umělé oplodnění, ale také jako základ pro přípravu kmenových buněk s vlastnostmi blízkými embryonálním kmenovým buňkám.
Mikrobiom

Symbiotické mikroorganismy se podílí na mnoha funkcích zdravého lidského těla. Narušení mikrobiálních společenství (Dysbióza) je spojeno s celou řadou zdravotních stavů, mimo jiné s obezitou, Crohnovou nemocí, ulcerózní kolitidou, některými typy rakoviny nebo cukrovkou prvního typu, ale i se psychickými stavy […]

kontaktujte nás


Medicínské centrum Praha s.r.o.
Mezi Vodami 205/29
143 00 Praha 4
IČ: 25032119, DIČ: CZ25032119
č. ú.: 1966496379/0800

Tel.: +420 270 003 562
Fax: +420 225 152 036
info@mc-praha.cz


Recepce
Iva Vepřeková
Tel.: +420 270 003 562 / 564
iva.veprekova@mc-praha.cz

Sekretariát
Adéla Vojvodová
Tel.: +420 270 003 589
adela.vojvodova@mc-praha.cz

Hlavní sestra
Bc. Petra Jirků
petra.jirku@mc-praha.cz

Vedoucí lékař
MUDr. Radek Klubal
klubal@mc-praha.cz


kontaktní formulář

  Iva Vepřeková

  recepce


  +420 270 003 562
  +420 270 003 564
  +420 246 028 543
  iva.veprekova@mc-praha.cz


  Bc. Lucie Maiwaldová

  office manager
  Přihlásit se k odběru newsletteru  Loading