Novinky / Nutriční poradenství

Nutriční poradenství

Ing. Silvia Illýová

Absolventka inženýrského studijního programu Lidská výživa na SPU Nitra, který kromě problematiky fungování lidského těla a racionální výživy zahrnuje i témata z oblasti hospodářského chovu, rostlinné výroby a potravinářských technologií.

„V dnešní době jsme v oblasti výživy i životního stylu zavaleni mnohdy rozporuplnými informacemi a trendy, a tak je velice těžké se orientovat v tom, co je vlastně správně, co je opravdu zdravé, a čím si jako jednotlivec můžu naopak uškodit. Proto ať už jde o optimalizaci Vašeho životního stylu, zdravotní prevenci či regulaci tělesné hmotnosti, je rozumné si bez jakýchkoli obav nechat poradit. Díky svým znalostem i praktickým zkušenostem v oblasti zdravovědy a dietologie mohu objektivně zhodnotit veškeré individuální aspekty, poradit s výběrem vhodných potravin a jídelníčkem. Mým posláním je naučit klienty zdravému a vyváženému přístupu k jídlu a nastavit jejich stravování dle klinicky ověřených poznatků v souladu s individuální tělesnou konstitucí. Vše s cílem dlouhodobě udržitelného výsledku.“

„Výživa je úžasný, rychle se vyvíjející obor, ve kterém je třeba se neustále vzdělávat a zdokonalovat. To, že si vhodnou stravou můžeme udržet a často i získat zpět své zdraví, mě neustále fascinuje.“

Osobní konzultace si můžete rezervovat zde.

Laboratorní vyšetření si můžete objednat zde.

Doporučená opatření najdete zde.

 

Životní styl

Životní styl dnešního moderního člověka se podstatně liší od toho, který byl běžný ještě před sto lety.

Moderní člověk už se při práci příliš nezapotí a tak jednak spálí velmi malé množství energie a také se v něm hromadí stresové hormony, které nemá příležitost „vybít“ při fyzicky náročné práci. Na zdraví dnešního člověka se také negativně podepisuje konzumace průmyslově zpracovaných potravin, častá konzumace alkoholu, kouření a znečištěné prostředí.
Zdravý životní styl je tedy nástrojem, který nás udržuje v dobré kondici, a který nám pomáhá vyhnout se civilizačním chorobám. Do zdravého životního stylu patří správné stravování pravidelný pohyb.

Nabízíme nejen obecné rady pro zdravé stravování a životní styl, ale i jídelníčky a recepty sestavené na míru konkrétnímu klientovi v závislosti na jeho diagnostice a osobních preferencích.
Nabízíme rovněž poradenství při výběru vhodné sportovní aktivity.
Pro již aktivní sportovce nabízíme úpravu jídelníčku a tréninkového plánu tak, aby byli schopni maximalizovat svou výkonnost.

Metabolický syndrom
Metabolický syndrom je typickým příkladem civilizační choroby.
Je to soubor rizikových faktorů, které se často vyskytují společně a vedou k rozvoji diabetu (cukrovky) II. typu a k onemocněním kardiovaskulárního systému, jako je infarkt myokardu nebo mozková mrtvice.
Správně zvolenou dietou lze dostat metabolický syndrom velmi dobře pod kontrolu. Zajišťujeme komplexní vyšetření klientů s nadváhou a sestavení vhodných jídelníčků.

Alergie a intolerance

Žijeme v nadbytku a musíme tedy pečlivě volit, které potraviny jsou pro nás vhodné, a které nám naopak škodí. Dříve sezónní ovoce je dnes k dostání celoročně a zboží, které v minulosti bylo vzácné a exotické, si dnes můžeme dovolit kupovat každý den. Tělo na tyto potraviny však může reagovat jako na „cizí“ a spustit tak alergickou reakci.

Nabízíme kompletní diagnostiku alergií a jídelníčky na míru.

Potravinové intolerance
Také složení potravin se kvůli průmyslové výrobě a genetickému šlechtění značně proměnilo. Stále se zvyšuje počet lidí, kteří trpí celiakií, alergií na lepek nebo jen přechodnou nesnášenlivostí lepku.
Další potravinovou intolerancí, se kterou se v posledních letech setkáváme čím dál častěji, je laktózová intolerance.
Do skupiny intolerancí patří také histaminová intolerance, což je onemocnění způsobené nedostatečným odbouráváním histaminu v lidském těle, nebo reakce na aditiva neboli přídatné látky používané v potravinářství.

Zajišťujeme kompletní diagnostiku a poradenství pro osoby s podezřením na potravinové intolerance. Poradíme vám, jak se stravovat, na co si dávat pozor a v rámci nutričního programu obdržíte i množství receptů na snadné a chutné pokrmy.

Reprodukce, gravidita, kojení

Naše strava a životní styl se velkou měrou odrážejí ve schopnosti reprodukce. Znečištěné prostředí toxickými látkami, kouření, alkohol, stres, nezdravé stravování a sedavý způsob života stojí za stále se zhoršující schopností počít dítě.

Nabízíme nutriční poradenství jak pro budoucí rodiče, tak i pro těhotné a kojící matky, a také poradenství pro maminky, které začínají s příkrmy u svých dětí.

Genetika a evoluce

Pravděpodobnost vzniku určitých chorob je těsně spjata s genetickou predispozicí člověka.
S migrací člověka z Afriky do celého světa se utvářely adaptace na různé druhy potravy, v závislosti na klimatu. S tím souvisí i stravování podle mitochondriálních a Y‑chromosomových haplotypů a také podle krevních skupin.
Tak například nositelé jednotlivých krevních skupin jsou náchylnější k určitým onemocněním. Jako prevence těchto nemocí potom slouží konkrétní skladba stravy.

V rámci nutričního poradenství nabízíme i sestavení jídelníčků na míru podle krevních skupin, mitochondriálních  a Y-chromosomových haplotypů.

Doporučená opatření


kontaktujte nás


Medicínské centrum Praha s.r.o.
Mezi Vodami 205/29
143 00 Praha 4
IČ: 25032119, DIČ: CZ25032119
č. ú.: 1966496379/0800

Tel.: +420 270 003 562
Fax: +420 225 152 036
info@mc-praha.cz


Recepce
Iva Vepřeková
Tel.: +420 270 003 562 / 564
iva.veprekova@mc-praha.cz

Sekretariát
Adéla Vojvodová
Tel.: +420 270 003 589
adela.vojvodova@mc-praha.cz

Hlavní sestra
Bc. Petra Jirků
petra.jirku@mc-praha.cz

Vedoucí lékař
MUDr. Radek Klubal
klubal@mc-praha.cz


kontaktní formulář  Iva Vepřeková

  recepce


  +420 270 003 562
  +420 270 003 564
  +420 246 028 543
  iva.veprekova@mc-praha.cz


  Bc. Lucie Maiwaldová

  office manager
  Přihlásit se k odběru newsletteru

  Loading